Który założył MST

<

h1> Kto założył MST?

Ruch robotników bez lądu (MST) to brazylijska organizacja społeczna i polityczna, która walczy o reformę gruntową i prawa pracowników wiejskich. Założony w 1984 r. MST ma jako główny cel okupacji nieproduktywnej ziemi i walki o uczciwy dystrybucję ziemi w kraju.

Historia MST

MST został założony przez grupę pracowników wiejskich i intelektualnych z różnych regionów Brazylii. Wśród głównych założycieli ruchu są João Pedro Stédile, José Rainha Júnior, José Damasceno, Marina Dos Santos, między innymi.

Ruch pojawił się w kontekście intensywnej walki o demokratyzację kraju i gwarancję praw pracowników. Nierówność w dystrybucji ziemi w Brazylii zawsze była problemem historycznym, a MST postanowił stawić czoła temu problemowi w zorganizowany i zbiorowy sposób.

MST Actions

MST wykonuje kilka działań w całym kraju, takich jak nieproduktywne okupacje lądowe, marsze, protesty i obozy. Ruch opracowuje również projekty rolnictwa rodzinnego, edukacji popularnej, zdrowia, kultury i formacji politycznej.

Jedną z głównych form walki MST jest okupacja ziemi. Bez lądu są zorganizowane w obozach i osadach, gdzie budują swoje domy i rozwijają działalność produktywną. Walka o reformę rolną i sprawiedliwy dystrybucja ziemi jest centralną flagą ruchu.

MST i Reforma Agraria

MST opowiada się za potrzebą reformy gruntów w Brazylii jako sposobu na zapewnienie dostępu gruntów do pracowników wiejskich i promowanie produkcji zdrowej i zrównoważonej żywności. Koncentracja ziemi w rękach niewielu właścicieli jest jednym z głównych problemów kraju, a MST stara się zmierzyć się z tą rzeczywistością poprzez zajęcie ziemi i presji politycznej.

Ruch walczy również o politykę publiczną, które wzmacniają rolnictwo rodzinne i chłopskie, takie jak dostęp do kredytu, pomocy technicznej, infrastruktury i rynku produktów reform rolnych.

WNIOSKI

MST to ruch społeczny i polityczny, który walczy o reformę gruntową i prawa pracowników wiejskich w Brazylii. Założony w 1984 r. Ruch przeprowadza kilka działań w całym kraju, takich jak okupacje gruntowe, marsze i protesty. Walka o uczciwy podział gruntów i gwarantuje prawa pracowników to centralna flaga MST.

Scroll to Top